Keskiaikatapahtuma 2016 vietetty, tervetuloa uudestaan kesällä 2018

Kiitos kävijöille, talkoolaisille, osallistujille, esiintyjille, elävöittäjille, myyjille, kokeille, kyläläisille ja yhteistyökumppaneille!

Hollolan keskiaikatapahtumassa 2016 kävi noin 6000 yli 7v asiakasta ja suuri määrä pienempiä lapsia. Tapahtuma sujui järjestäjien näkökulmasta hienosti ja edelleen kiitos kaikille tapahtuman tekoon tavalla tai toisella osallistuneille.

Seuraava tapahtuma järjestetään kesällä 2018. Sillä välin tutustu yhdistyksen toimintaan yllä olevasta valikosta, sekä seuraa meitä Facebookissa!
https://www.facebook.com/keskiaikaa

Tervetuloa mukaan elävöittämään! Ota rohkeasti yhteyttä.

2 kommenttia artikkeliin ”Keskiaikatapahtuma 2016 vietetty, tervetuloa uudestaan kesällä 2018

 1. Hei vaan!
  Yhdistyksemme järjestönä haluaisi ilmottautua ensi kesän Hollolan Keskiaika markkinoille.
  Olemme ollet useana vuotena Hämeenlinnassa ja nyt haluaisimme myös osallistua Teidän tapahtumaan. Yhdistyksemme kerää vanhoja kansanparannus tietoja ja menetelmiä. Päätuotteemme on nykyjään terapia jalokivet, jotka ovat osoittaneet suurta kiinnostusta asiakkaiden keskuudessa. Olen tutkinut jalokivien hoitavia vaikutuksia yli 30 vuotta. Meillä on hyvin iso kokoelma terapiakiviä, joita myös asiakkaat voivat hankkia itselleen tapahtumissa.
  Tarpeemme olisi 4×4 metriä tila ja jos mahdollista niin kulmapaikka ei olisi pahasta.
  Meillä on teltta yleensä koristeltu vanhannäköiseksi ja vaatteet olemme tehneet itse.
  yst. terv. Jan-Mikael Maros

Jätä kommentti