Ohjelma

Perjantai

Kirkko
18:30Maria-vaellus
21:00Kirkko sulkeutuu
Esiintymislava
18:30Leikarit
22:00OBSCURUS ORBIS
Ravintola
18:00Ravintola TUPA aukeaa
22:00OBSCURUS ORBIS
23:30Ravintola TUPA sulkeutuu
Leiri
21:00Leikarit
Turnajaiskenttä
20:00Turnajaiset
Markkina-alue
18:00Aukeaa
19:00CiRc2M
23:30Sulkeutuu

Perjantain ohjelma taulukossa

Lauantai

Tapuli
11:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
12:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
13:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
14:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
15:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
16:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
Kirkko
10:30Maria-vaellus
12:30Maria-vaellus
14:30Maria-vaellus
15:30Maria-vaellus
19:00Barokkiyhtye Galantina
21:00Kirkko sulkeutuu
Esiintymislava
10:30Filianna
12:00Huuma
13:00Leikarit
16:00OBSCURUS ORBIS
16:30Muotinäytös
17:00Räikkä
20:30Huuma
21:00CiRc2M
21:30Leikarit
22:00OBSCURUS ORBIS
Pidot / ravintola
10:00Ravintola TUPA avautuu
20:00Pidot alkaa
23:30Ravintola TUPA sulkeutuu
Leiri
12:30Räikkä
15:30Filianna
19:00Leikarit
Turnajaiskenttä
10:30Paraati
10:45Kamppailun säännöt
11:00Jalkaturnajaiset
11:30Trebuchet
13:30Turnajaiset
14:30Piiritystekniikat + trebuchet
16:45Trebuchet
17:30Turnajaiset
18:00Linnoituksen valtaus
19:30Trebuchet
Lasten teltta
10:00Aukeaa
13:00Musatanssipaja
15:00Ohjattu aika loppuu
15:30Musatanssipaja
18:00Sulkeutuu
Markkina-alue
10:00Aukeaa
12:00Filianna
13:00CiRc2M
15:00Räikkä
16:30Leikarit
19:30CiRc2M
23:30Sulkeutuu

Lauantain ohjelma taulukossa

Sunnuntai

Tapuli
12:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
13:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
14:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
15:00Tuikku: "Maria, Jeesuksen äiti"
Kirkko
12:30Maria-vaellus
14:30Maria-vaellus
Esiintymislava
10:00Filianna
10:30Muotinäytös
13:00OBSCURUS ORBIS
14:30Räikkä
16:30Leikarit
Ravintola
10:00Ravintola TUPA avautuu
17:00Ravintola TUPA sulkeutuu
Leiri
13:30Räikkä
Turnajaiskenttä
11:00Paraati
11:45Kamppailun säännöt
11:30Jalkaturnajaiset + trebuchet
12:00Turnajaiset
14:00Piiritystekniikat + trebuchet
15:00Turnajaiset
15:30Linnoituksen valtaus
16:30Trebuchet
Lasten teltta
10:00Aukeaa
11:30Musatanssipaja
14:30Musatanssipaja
15:00Ohjattu aika loppuu
17:00Sulkeutuu
Markkina-alue
10:00Aukeaa
10:30Leikarit
13:30CiRc2M
14:30Filianna
17:00Sulkeutuu

Sunnuntain ohjelma taulukossa

 

Pidätämme oikeuden muutoksiin.